Wyjazd edukacyjny do Warszawy.

W dniach 23-25.02.2011 roku 36 uczestników projektu pn. „Motywujemy uczniów Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu do dalszego kształcenia i rozszerzamy ich kwalifikacje zawodowe” wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.
W trakcie trzech dni młodzież zwiedziła:
1.
Muzeum Techniki, mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie znajdują się takie atrakcje techniczne jak: motocykle marki „Sokół”, kolekcja starych odbiorników radiowych, mechanizmów grających, ekspozycja starych telefonów i wiele innych.
2.
Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – uczniowie na żywo zobaczyli obrady sejmu
i znanych parlamentarzystów.
3.
Zamek Królewski – młodzież podziwiała piękny obiekt, odtworzony z ruin po zniszczeniach wojennych. Uczniowie mieli również okazję pospacerować po urokliwych uliczkach Starego Miasta, które wraz z Zamkiem Królewskim zostało wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.
4.
Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji.
5.
Centrum Nauki Kopernik, które jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością.
Misją Centrum Nauki Kopernik jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie dialogu społecznego na temat nauki.
W Centrum znajduje się ponad 450 eksponatów w kilku tematycznych galeriach: Świat w ruchu, Człowiek i Środowisko, Strefa Światła, Korzenie Cywilizacji, Bzzz, Re: Generacja, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców, Planetarium.
Uczniowie mieli okazję zabawić się w odkrywców, samodzielnie przeprowadzić eksperymenty, które pozwalają poznać i zrozumieć otaczający nas świat. Wspaniała zabawa a przy okazji nauka.
Uczestnicy wycieczki obejrzeli spektakl teatralny w
Teatrze Komedia pt. „Dziewczyny z kalendarza”, z gwiazdorską obsadą: Grażyna Wolszczak, Barbara Burksztynowicz, Bożena Dykiel, Maria Pakulnis, Marta Klubowicz, Bella Olejnik, Halina Rowicka, Karolina Nowakowska, Bartosz Obuchowicz, Krzysztof Janczar, Grzegorz Sikora.
Atrakcją, szczególnie dla dziewczyn, były zakupy w
Złotych Tarasach.
Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny
z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Uliczki i pasaże ze sklepami oraz główna piesza aleja, wiodąca od dworca do ul. Złotej, sprawiają, że wnętrze Złotych Tarasów ma bardzo miejski charakter. Piaskowce, granity, dużo zieleni, elementy wodne tworzą we wnętrzu środowisko bliskie naturze. Wszystko pod pofalowanym szklanym dachem o powierzchni ponad hektara.