VIII miejsce w Mistrzoswach Województwa
 W dniu 16.04.2013 r. uczniowie: Munia Modest II ZSZ, Sysoł Bartek IZSZ, Kozubal Wojciech IIIZSZ, Sanocki Kamil IT, Kozioł Łukasz IT, Twaróg Patryk IT, Polak Paweł IT, Wożniak Kamil IIIZSZ pod opieką Wojciecha Florczaka reprezentowali naszą szkołę w organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie oraz Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się na terenie Kampusu Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie-Suchodole na dystansie 8x900 metrów.
Czytaj całość
 
Z Jedlicza do Warszawy po raz drugi
  11 kwietnia 2013r w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyło się spotkanie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” – szczebla centralnego. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu reprezentowało sześciu uczniów. Uczeń kl. II ZSZ Michał Jaskółka w V grupie wiekowej - szkoły ponadgimnazjalne został wyróżniony za płaskorzeźbę z metalu „998(112) na ratunek”. Praca została wykonana w ramach zajęć kółka metaloplastyki i spawalnictwa pod opieką Romana Krawczyka – nauczyciela praktycznej nauki zawodu.  Laureaci konkursu zwiedzili szkołę i uczestniczyli w pokazach
i konkursach przygotowanych przez uczniów tej szkoły. 
Czytaj całość
 
Noc nauki z PWSZ Krosno
 Dnia 09.04.2013 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie – zakład Turystyki i Rekreacji był organizatorem krajoznawczego biegu na orientację „Koniec języka za przewodnika”. Wśród uczestników  zawodów nie zabrakło też uczniów z naszej szkoły. Do biegu zgłosiło się siedem drużyn 3-osobowych reprezentujących powiat grodzki i ziemski. Szkołę reprezentowały uczennice z klasy II TH tj.  Monika Machowska, Żaneta Borek i Izabela Bil. Zawodnicy biegali po zespole staromiejskim w Krośnie odszukując 18 punktów kontrolnych i odpowiadając na 46 pytań przygotowanych przez organizatora. Limit czasowy biegu wynosił 60 minut. Nasza drużyna zajęła piąte miejsce za co została nagrodzona pamiątkowymi upominkami. Opiekunem był Dariusz Urbanek.
Czytaj całość
 
Wielkanocny Turniej piłki siatkowej
Dnia 5 kwietnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkanocnym Turnieju piłki siatkowej chłopców organizowanym przez II LO  w Krośnie. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym. Nasz zespół zajął 2 miejsce w turnieju. W półfinale pokonał 2:1 Zespół Szkół Budowlanych w Krośnie. W fiale uległ 2:1 zespołowi II LO w Krośnie.
Czytaj całość
 
Olimpiada techniki samochodowej w Warszawie
  W dniu 23 marca odbył się półfinał Olimpiady Techniki Samochodowej na Politechnice Warszawskiej. Do olimpiady zgłoszona została reprezentacja naszej szkoły wyłoniona w drodze konkursu szkolnego odbywającego się w styczniu i lutym. Najlepszymi okazali się Krzysztof Bienia, Dominik Baran z IV HPS, Biernacki Kamil z III TPS, Mróz Damian III ZSZ  oraz Wójcik Marcin i Garbarz Sebastian z II ZSZ. Droga do Warszawy przebiegła „naukowo” gdyż rozwiązywaliśmy testy olimpiadowe. Na miejscu uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu na tematy motoryzacyjne, pozwiedzać laboratoria. Po napisaniu konkursowego testu udaliśmy się na krótkie zwiedzanie Warszawy razem z zaprzyjaźnioną szkołą z Biłgoraju.
Czytaj całość
 
Ogólnoszkolny Konkurs z Przedsiębiorczości.
W dniu 22 marca 2013 r. odbył się I etap Ogólnoszkolnego Konkursu z Przedsiębiorczości. W teście wzięła udział młodzież wszystkich klas. Do etapu finałowego zakwalifikowano uczniów, którzy osiągnęli od 8 do 10 punktów.  Paweł Kowalczyk, Artur Wójcik, Katarzyna Gronek, Kamil Janocha, Jakub Hap, Jacek Wierdak, Jakub Krzyżanowski, Bartłomiej Ordyna, Justyna Kłodowska, Paweł Delinowski, Kamil Płodzień, Tomasz Słowik

Czytaj całość
 
Powiatowa licealiada dziewcząt
 Dnia 13.03.2013 w hali GOSiR Jedlicze odbyła się powiatowa licealiada w piłce nożnej halowej dziewcząt. Organizatorem turnieju był  ZS im. AK w Jedliczu. Do rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów dziewcząt z powiatu krośnieńskiego tj. ZS Iwonicz, ZSGH Iwonicz Zdrój, MZSP Miejsce Piastowe, ZS nr.2 Dukla, LO Jedlicze, ZS Jedlicze. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy II TH i był to ich debiut w grze w piłkę nożną.
Czytaj całość
 
Wzorowa współpraca
 W dniu 4.03.2013r. w naszej szkole  uroczyście podpisano porozumienie o  współpracy pomiędzy:   Zespołem Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, a Klubem Sportowym ZKS Nafta - Splast Jedlicze.
Celem porozumienia jest:
• współpraca w zakresie popularyzacji sportu i rekreacji  wśród młodzieży,
• wdrażanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej,
• osiągnięcie obopólnych korzyści z zakresu realizacji  postanowień porozumienia.  
                                                         
Czytaj całość
 
Dzień Patrona Szkoły
„Historia - świadek czasu, światło prawdy,
życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości”

 

 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2013 roku społeczność Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, korzystając z gościnności Gminnego Ośrodka Kultury uczciła pamięć o żołnierzach ‘Armii Krajowej i żołnierzach wyklętych. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym. Następnie głos zabrał dyrektor placówki Zygmunt Ginalski, który powitał wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Jadwiga Węgrzyn, Bronisława Betlej i  Józef Bochenek – byli żołnierze AK, Piotr Babinetz – poseł na sejm Rzezcypospolitej, Jan Juszczak – Powiatu Krośnieńskiego, Piotr Rostek – zastępca burmistrza Gminy Jedlicze, Julian Szmyd – honorowy prezes klubu Honorowych Dawców Krwi, Czesław Nowak – historyk – szef Powiatowego Klubu Historycznego, Bogdan Zubek-Rzeźnik – dyrektor Zespołu Szkół w Jaszczwi, Iwona Pytel – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu, Maciej Łukaszewicz – dyrektor Gminnego

Czytaj całość
 
Licealiada chłopców w piłce nożnej
 W dniu 06.03.2013 w hali GOSiR w Jedliczu odbyła się powiatowa licealiada w piłce nożnej halowej chłopców. Zawody zostały  zorganizowane przez Zespół Szkół im. AK w Jedliczu. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny szkół reprezentujące powiat krośnieński tj: ZSGH Iwonicz Zdrój, ZS Iwonicz, LO Rymanów, MZSP Miejsce Piastowe, ZS Dukla, LO Jedlicze, ZS Jedlicze. Nad prawidłowym przebiegiem gier i egzekwowaniem przepisów czuwał sędzia pan Józef Muroń. Organizatorem i sędzią głównym zawodów był Dariusz Urbanek.
Czytaj całość
 
Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”
 2 marca 2013r. w zabytkowym Pałacu-Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu k. Przeworska zostały ogłoszone wyniki wojewódzkiego etapu  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Uczeń kl. II ZSZ Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu – Michał Jaskółka zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.Praca to płaskorzeźba z metalu pt: „998 (112) – na ratunek” została wykonana w ramach zajęć kółka metaloplastycznego i spawalnictwa pod opieką Romana Krawczyka.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 99
Copyright 2015 Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu.